Mapy

 

Podręcznik użytkownika

 

Aktualności

Powrót

Janusz Dygaszewicz laureatem 16. edycji Nagrody im. Marka Cara

Uprzejmie informujemy, że Pan Janusz Dygaszewicz Dyrektor Departamentu Programowania i Koordynacji Badań w Głównym Urzędzie Statystycznym został laureatem Nagrody im. Marka Cara. Nagroda została wręczona w dniu 28.09.2017 r. podczas obrad XXIII Forum Teleinformatyki.

Forum Teleinformatyki jest jedną z najbardziej prestiżowych, a jednocześnie jedną z najstarszych i największych imprez w branży teleinformatycznej. Od dwudziestu trzech lat Forum porusza najbardziej aktualne tematy związane z wykorzystaniem szeroko pojętej teleinformatyki w zarządzaniu państwem, w tym świadczenie usług dla obywateli przez administrację publiczną.

Ideą Nagrody jest wyróżnienie wybitnych osiągnięć w tworzeniu warunków dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce.

Pan Dygaszewicz został uhonorowany Nagrodą m.in. za:

  • oryginalne rozwiązania w dziedzinie informatyzacji procesów zbierania i przetwarzania danych w Głównym Urzędzie Statystycznym;
  • aktywność w naukowych debatach i popularyzację wiedzy o zastosowaniach nowych narzędzi informatycznych, zwłaszcza z dziedziny statystyki publicznej i informacji o terenie.