Karuzela_Portal_Geostatystyczny

 

 

Mapy

 

Podręcznik użytkownika

 

Portal Geostatystyczny to nowoczesne rozwiązanie do kartograficznej prezentacji wynikowych informacji statystycznych pozyskanych w spisach powszechnych tj. Powszechnym Spisie Rolnym 2010 (PSR 2010) i Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2011 (NSP 2011) oraz Banku Danych Lokalnych (BDL).

Pełni funkcje:

  • gromadzenia,
  • prezentowania,
  • udostępniania informacji dla szerokiego grona odbiorców, m.in. administracji publicznej, przedsiębiorców, użytkowników indywidualnych oraz instytucji naukowo – badawczych.

Kompleksowe rozwiązanie dostosowane jest do standardów europejskich, a wszystkie dane w drodze przetwarzania zostają przedstawione w formie odpersonalizowanej, z zachowaniem tajemnicy statystycznej.

Dane prezentowane są przy użyciu takich metod prezentacji kartograficznej, jak:

  • kartogramy,
  • kartodiagramy.

Zalecanymi przeglądarkami do wyświetlania informacji w Portalu Geostatystycznym są: Internet Explorer w wersji 9 lub wyższej, Mozilla Firefox, Google Chrome.

Aktualności

Powrót

Portal Geostatystyczny podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Główny Urząd Statystyczny po raz kolejny weźmie udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich, wydarzeniu, którego celem jest prezentacja projektów europejskich w Polsce.    W ramach dwudniowego spotkania 18-19 maja 2017 r. "Jak skorzystać z danych statystycznych, nie wychodząc z domu" zostaną przedstawione i omówione wybrane produkty oraz narzędzia pomagające Polakom w korzystaniu z zasobów statystyki publicznej, a które zostały wypracowane przy wsparciu środków z Unii Europejskiej. Wśród prezentownych narzędzi będzie również Portal Geostatystyczny.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu oraz odwiedzenia stoiska Portalu Geostatytycznego.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10:00 (sala 730, VII piętro, blok C, GUS) i będzie trwało do godz. 14.00.

Liczba miejsc jest ograniczona – zapisy pod adresem dniotwarte@stat.gov.pl będą przyjmowane w kolejności zgłoszeń.

Ddodatkowe informacje pod numerem telefonu (22) 608-31-12